امتیاز موضوع:
 • 0 رای - 0 میانگین
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
فرش 1000 شانه کاشان
#1
فرش چيست؟
آیا می دانید فرش چیست؟ در سالیان دور زمانی که انسان به ضرورت‌ها و ملزومت زندگي پی برد و متوجه شد که باید از خود بپرسد فرش چيست؟  تا که چیزی درست کند تا کف محل زندگی خود را با آن بپوشاند و از سرما و سختی زمین رها شود همانطور که پوست، پشم و موي حيواناتي مانند گوسفند و بز و … برای پوشیدن خود استفاده کرده بود همین‌ها اولین گزینه‌هایی بودند که برای فرش کردن محل زندگی خود به فکر آن‌ها افتاد. درواقع می‌توان گفت پوست حيوانات اولين زيرانداز يا به عبارت ديگر فرش منسوج مورد استفاده بشر بود. بعدها که دانش و تجربه انسان بیشتر شد، به دنبال تحول و پيشرفت زندگي، انسان فهمید كه می‌تواند با فشردن الياف پشم، زيراندازي ضخیم‌تر و گرم‌تر به نام نمد درست کند. دانش این صنعت باز هم جلوتر رفت و سپس با اختراع و گسترش فن‌های ريسندگي و تابندگي، نخ‌های پشمي تولید شدند و براي نخستین بار، گلیم با ادغام رشته نخ‌های افقي و عمودي، درست شد. اين سرآغازي براي ساخت فرش گره‌دار يا پرزدار بود که فرش گره‌دار، خود هنر و فني پیشرفته‌تر محسوب می‌شد. تاریخ دقیق این اختراعات مشخص نیست اما قدیمی‌ترین فرش گره‌دار یافته شده متعلق به حدود پنج قرن پیش از ميلاد مسيح است. فرش مذکور، پازیریک نام دارد بعلت مکانی که سرگئي رودنكو، باستان‌شناس معروف روس، فرش را آنجا یافت یعنی در اعماق یخ‌های دره پازیریک، این نام را بر آن نهاده‌اند.و این شد پاسخ سوال” فرش چيست؟ 
[عکس: What-is-a-carpet.jpg]
فرش چيست؟ چه فرقی با قالی دارد؟
قالی و  فرش چیست؟ اگر بخواهیم فرش و قالی را تعریف کنیم یک نوع گستردنی بافته شده از الیاف است که برای پهن کردن بر روی زمین استفاده می‌شود. به آن دسته از گستردنی‌ها که پرزدار بوده و گره‌دارند قالی می‌گویند. بعلت این‌که فرش و قالی، دارای نقش‌ها و طرح‌های زیبای هنری هستند به جنبه تزئینی آن‌ها هم توجه می‌شود. شهرهای مختلف در سالیان گذشته افت‌وخیزهایی در این صنعت داشته‌اند که تبریز از سال ۹۳ به‌عنوان پایتخت فرش جهان معرفی شده و این اثر ماندگار در یونسکو ثبت شده است همچنین صنعت فرش کاشان قدمتی دیرینه در این صنعت دارد و برای خود بازار بزرگی ایجاد کرده است. این صنعت نیز مانند صنایع دیگر تاریخ درازی دارد که مجال بررسی دقیق آن در این موجز میسر نیست.
 
انواع نقشه فرش :
در فرش هایی مانند فرش 1000 شانه کاشان نقشه فرش از حیث نوع خطوط به دو دسته تقسیم می شوند:
 • نقشه هایی با خطوط شکسته که این نقشه از خیال و ذهن ناشی میشود و از سادگی برخوردارند.
 • نقشه هایی با خطوط منحنی که به نقشه های شهری شناخته می شوند و پیچیده ترند و برای ترسیم باید از کاغذ موتیف استفاده کرد.
خاستگاه نقشه فرش در ایران :
فرش ایران که نتیجه تجربه و عمل سالیان متمادی از تاریخ هنر و صنعت این مردم است در دوران حیات خود همچون سایر دست آورده‌های بشری با نشیب‌ و فرازها قرین بوده زمانی در اوج تجلی و زمان دیگردر حال رکود به سر برده است.
طرحهایی هستند که از محدوده مرزهای مکان و زمان فراتر رفته نسلهای پیاپی را در نوردیده و به سراسر جهان و در دل هنرمندان و هنر دوستان در اقصی نقاط عالم راه یافته‌اند .
به طور خلاصه طرح فرش را اعم از آنکه با مقدمه و پیش بینی لازم فراهم گردد و یا به وسیله بافندگان روستایی و عشایر و ایلات این سرزمین بدون تدوین مقدمات و به طور ذهنی به وجود آمده و بافته شود می‌توان برانگیخته از معتقدات و مکنونات قلبی باورها و خواسته‌های طراح آن دانست که دست هنرمند بافنده آن را بر پیکر فرش با بهره‌گیری از مواد جان می‌بخشد و همچون تابلویی زیبا به علاقمندان تقدیم می‌دارد.
آثار هنری دستی مردم در سراسر جهان از جمله نقاشی ، تذهیب ، تشعیر ، منبت کاری ، خاتم. کاشی‌کاری ، مینیاتور ، خوش نویسی و رنگرزی که قالی چکیده و عصاره آن است ، نشان می‌دهد که همواره طبیعت الهام بخش اصلی و مهم هنرمندان در خلق آثار هنری و ارزشمند ایشان بوده است .
تقسیم بندی کلی فرش ایران
در تقسیم بندی کلی فرش ، فرش‌های ایران به دو دسته اصلی «طرح‌های ذهنی» و «طرح‌های اسلیمی» تقسیم‌بندی می‌شوند. طرح ذهنی: طرح‌های فرش ایران با نقشمایه خطوط شکسته و شکل‌های هندسی، طرح ذهنی نامیده می‌شوند. طرح اسلیمی: به طرح‌های فرش ایران با نقشمایه خط‌های گردان، طرح‌های اسلیمی می‌گویند.
فرش شناسان طرحهای فرش ایران را به گونه‌های مختلف گروه‌بندی نموده‌اند و این اختلاف نظر هر قدر که باشد طبیعی می‌نماید . زیرا :
اولا نقش یک فرش با توجه به نقشمایه‌های آن ممکن است به گونه‌های مختلف تغییر پذیرد و به انواع گروههای طرح متعلق شود.
به طور مثال فرش 700 شانه کاشان با طرح لچک و ترنج و خطوط اسلیمی که دارای طره کامل باشد را با توجه به سه عامل مذکور یعنی لچک ترنج خطوط اسلیمی و طره می‌توان به گونه‌های مختلف توصیف نمود.
چه رسد به آنکه نقشمایه‌های فرعی فرش از جمله گلها و گیاهان و صورتهای حقیقی و خیالی موجود در آن نیز مورد توجه قرار گیرند که در این چنین حالتی نقش فرش به گونه‌های مختلف و متنوع‌تری گروه‌بندی می شود.
ثانیا چگونه دیدن بیننده در تشخیص طرح یک فرش موثر است زیرا نقاط و خطوط توجه فرش از دید بینندگان مختلف متفاوت می‌باشد.
طرح فرش ایران مشهور به اقوام و افراد، ایل‌ها و عشایر
فلات ایران دارای طبیعت و اقلیمی متنوع است از جنوب و تلاقی بیابان و دریا در چابهار و بندرعباس تا کویر لوت و بالاتر از آن کوه‌های پوشیده از درختان و گیاهان گیلان و گلستان و مازندران و تلاقی زمین سبز و دریا، همه‌اش تنوع طبیعت بوده که اقوام و عشایر دارای مسلک‌های مختلفی را در خود جای داده است. احوال و زبان و فرهنگ این اقوام و عشایر نیز چون سرزمینشان متنوع و رنگارنگ است. همین رنگ متنوع فرهنگی در فرش‌هایشان نیز خود را نشان داده است. پیشه اصلی بسیاری از این اقوام و ایلات، دامداری بوده است بنابراین زندگی آن‌ها همیشه با پشم و نخ و بافندگی و فرش و خورجین و چادر عجین بوده است. سراسر ایران پهناور از دشت‌ها و کوهپایه‌ها، کویرها و بیابان‌ها، روستاها و شهرها، همه و همه با آب و هوای گوناگون و متغیر در سالیان گذشته همواره گذرگاهی مناسب و محلی مهیا برای اسکان ایل‌ها و عشایری بوده که بخاطر شغل خود یعنی دامداری به دنبال چراگاه‌های مناسب برای دام‌هایشان بوده‌اند عشایر و ایل‌ها حتی در هنگام کوچ ییلاقی و قشلاقی نیز دست از ریسندگی و بافندگی پشم گوسفندان نکشیده و به بافتن دستباف‌هایی مانند قالی یا گلیم یا پلاس ، خورجین ، زیلو، چادر و خیمه و… می‌پردازند. عشایر در بافت فرش‌های خود از نقش‌های ذهنی بدون مقدمه و معمولاً همراه با خطوط شکسته هندسی استفاده می‌کنند که بافت آسانی دارد و به نقشه قبلی احتیاجی ندارد. عشایر به علت کوچ زیاد، دارای ابزار کار قابل‌حمل هستند و بافته‌های آن‌ها نیز کوچکتر و قابل‌حمل می‌باشند آن‌ها غالب اوقات محصولات بافته شده خود را در روستاها و شهرهای بین مسیر کوچشان می‌فروشند آن‌ها مواد اولیه کارشان را نیز از پشم گوسفندان خود می‌گیرند.
[عکس: Kashan-coloring-carpet.jpg]
انواع طرح و نقشه در بافت فرش :
طرحهای مختلفی برای ایده پردازی طراحان نقشه فرش وجود دارد یا همان منبع الهام که میشود در مورد آن مدتها سخن گفت. طرحهای اروپایی ، مذهبی ، مینیاتوری ، گل و منظره ، زیرپایی ، حیوانات و تندیس و … از طرح هایی ست که استفاده می شود و حتی کتابها و ژرنالهایی از این طرح ها در بازار به قیمتی های مختلفی وجود دارد. که صرفا طراح با دیدن آنها ایده پردازی میکند و در نهایت طرح جدیدی بدست می دهد.
طرح هاي قالي را بر حسب آن كه زادگاه آن در ميان عشاير و ايلات بوده و يا اين كه توسط طراحان نقش قالي مراكز بافندگي شهري تهيه شده باشد به دو گروه بزرگ طرح هاي ايلياتي و طرح هاي شهري تقسيم بندي مي كنند.
 • طرح ایلاتی : اين طرح هاي از قديمي ترين و اصيل ترين طرح هاي قالي بافي ايران هستند و بيشتر بدون نقشه بوده و ذهن بافت مي باشند.
 • طرح شهری : نقشه فرش هاي روستايي و مراكز شهري اكثر پيچيده تر و بيشتر با خطوط منحني هستند و براي انتقال اجزاء آن بر روي قالي به اجبار بايد از الگو و يا نقشه استفاده كرد. طراحان نقش قالي نقشه هاي مورد نظر را بر روي كاغذهاي شطرنجي ميلي متري ترسيم مي كنند.
سه روش نقشه خوانی :
 • خود بافنده نقشه را در اختیار داشته باشد و با نگاه کردن به آن قالی را ببافد.
 •  فرد دیگری که در حال بافت است نقشه را با صدای بلند می‌خواند و یک یا چند بافنده دیگر طبق آن گره می‌زنند
 • استفاد ه از کامپیوتر نقشه‌خوان که در برخی از مناطق و سازمانها به کار گرفته و هنوز به طور همه‌گیر مورد استفاده قرار نگرفته. اگر در زمینه تابلو فرش ، طراحی و بافت آن فعالیت کرده باشید در مورد نقشه کدبندی یا کامپیوتری یا نقشه عددی تابلو فرش مطالبی شنیده اید.در روش سنتی طراحی تابلو فرش که معمولا بر روی نقشه شطرنجی با رنگ توسط هنرمندان این هنر ایجاد می شد امکان تغییر دادن نقشه به سختی ممکن بود . ولی با حضور تکنولوژی در طراحی نقشه ها این امر ممکن شده و امری آسان و سهل است.
انواع نقشه قالی :
نقشه قالی به چهار دسته تقسیم می‌شود :
 •  نقشه‌های نقطه چین شده
 • نقشه‌هایی که بخشی از آن نقطه چین شده و بخشی دیگر از آن بدون نقطه
 • نقشه‌هایی که بدون نقطه چین
 •  استفاده از عکس یا نقاشی بدون استفاده از نقطه‌چین
پاسخ
#2
[عکس: Gj4-_Q89RRQ.jpg]

Мое почтение, Уважаемый Друг.
Уже не сколько лет мы занимаемся созданием новинок музыкального мира. Имеется обилие названий этого прекрасного инструмента. Одни знают его, как глюкофон / happy drum.
Что представляет из себя музыкальный инструмент глюкофон? Это музыка, доступная для каждого, дарящая ему счастье, успокоение и состояние внутренней гармонии.
Создать что-то абсолютно уникальное в этом мире, где привыкли ориентироваться лишь на интернет и гаджеты довольно сложно. Всетаки нам это удается. Почему? Давайте рассмотрим отличие наших мастеров создателей глюкофона от других мастеров:
http://bobfilm.cc
В первую очередь мы просто обожаем весь этот творческий процесс. Ведь что же может являться лучше, чем участвовать в создании шедевров. Изготавливаемый нашим мастером, абсолютно каждый инструмент уникален и неповторим. Он имеет определенное звучание, внешний вид и способен стать другом человека. Ведь лишь звуковые колебания лепестков глюкофона может принести отдых и веру в себя…
Временами нам кажется, что музыка звучит внутри нас. И это не вовсе наши домыслы. Просто когда-то давным давно, в юности, все умели слушать голоса птиц, шелест травы и шепот деревьев. Те, кто из Вас обожает музыку на самом деле, никогда не забывает о подобных вещах…
Создавая инструмент мы заботимся о том, дабы он был удобен в использовании. Именно поэтому наше «изделие» имеет небольшой размер, который дает возможность практически никогда не покидать любимый инструмент
Уникальность этого инструмента не только лишь в его звучании, рисунок создается отличными мастерами, способными заметить внутренний космос заказчика, его пожелания и привычки.
Существует множество самых разнообразных мелодий и песен, однако на самом деле их еще больше. Только по-настоящему бесконечной может быть только музыка. Предлагая изготовить для вас глюкофон, мы даем вам возможность услышать и узреть Вселенную нашими глазами. А также самим рисковать создать собственый музыкальный шедевр.

[عکس: cctiiymmmlux-ffoytaiulvkt.png]

Перейти на Наш сайт --->>> https://vk-cc.com/kinKl6P https://goo.gl/VfpDEc
http://kbetw.com/home.php?mod=space&uid=3339
http://bbs.chinatex.org/home.php?mod=space&uid=601196
http://tireuishome.com/home.php?mod=space&uid=4049
http://sdam.gorodsochi.ru/users/NormanEnlar
http://liveineden.com/index.php?option=c...er&id=5849

игра +на ханге
ханг драм слушать онлайн видео
глюкофон цена купить
мини ханг глюкофон
hapi drum nz
hapi drum indonesia
глюкофон аск
hapi drum second hand
глюкофон ля мажор
глюкофон барнаул

оригинальный подарок дедушки +своими руками
онлайн магазин необычных подарков
необычные подарки сувениры оптом
необычный романтический подарок любимому
оригинальные бизнес подарки +на новый год

слушать музыку ханга онлайн бесплатно
hang drum музыка скачать
ханг драм цена украина
ханг mp3 скачать торрент
музыка hang drum
глюкофон ханг купить
ханг смотреть онлайнм
hapi drum app
ханг инструмент купить
hapi drum своими руками

оригинальный подарок другу +своими руками
подарки детям 5 класс необычные
оригинальный подарок другу мужчине
оригинальный подарок мальчишник
оригинальные подарки владивосток


http://www.raginghorgnomes.com/user/23435-jorgecew/
http://trucking.simplix-os.ru/users/Walterbobby
http://multfilm-online.com/user/JamesSconi/
http://forum.landofserpents.com/index.ph...ile;u=6057
http://xjxycyh.xjbeer.com/home.php?mod=space&uid=57099

глюкофон ют
игра +на ханге слушать онлайн
hapi drum fiyat
hapi drum instrument
спейс драм ханг
steel tongue drum milltone
hang что это такое
как работает глюкофон
музыка hang drum
глюкофон 6 лепестков

оригинальный подарок жене +на годовщину
красивые оригинальные подарки +своими руками
оригинальный подарок мальчику +своими руками
оригинальный подарок кухни
заказать оригинальный подарок свадьбу

глюкофон реквием
глюкофон цена
глюкофон купить авито
ханг чанг рассказ
tank drum перевод
идиофон в к
хепидрам
ханг драм скачать бесплатно
ханг чертежи
язычковый барабан ютубе

дешевые оригинальные подарки учителям +на день учителя
оригинальное название магазина подарков
магазин оригинальных подарков новосибирск
элитные ежедневники +в подарок
оригинальные подарки коллективу


http://www.sddnjxgs.com/home.php?mod=space&uid=6507
http://rappelz-phoenix.com/member.php?u=20347
http://foro.mudiamante.com/index.php?act...le;u=14169
http://www.rajkkomerc.com/index.php/comp...r&id=64322
http://fhh.zuojiang.com/home.php?mod=space&uid=727461

язычковый барабан ютьюб
hapi drum nedir
идиофон инстаграм
ханг wiki
ханг слушать онлайн бесплатно все песни
глюкофон реквием по мечте
ханг купить ебей
hapi drum te koop
устройство ханга
ханг гернаденко

красивые оригинальные подарки руками
необычный подарок подруге +своими руками
агат эксклюзивные подарки
оригинальные подарки +на юбилей компании
необычные подарки заказать онлайн

hapi drum слушать
ханг ручной барабан
steel tongue drum слушать
глюкофон купить в спб
ханг цена москве
глюкофон hijaz
глюкофон soundrum
steel tongue hand drum
ханг ютуб видео
ханг youtube

оригинальный подарок +на день воспитателя
купить оригинальную зажигалку +в подарок
самые оригинальные подарки +на день рождения подруге
оригинальный подарок +на день рождения подружке
необычные подарки +для подростков девочек


http://byxta.net/user/RobertBoync/
http://dosugnn.ru/users/EdwinFrauh
http://nhshy.org/home.php?mod=space&uid=21591
http://versha-mmc.com/index.php?subactio...elvinMANNY
http://6kvip.com/home.php?mod=space&uid=506252

steel tongue drum перевод
hang drum music скачать торрент
идиофон алиэкспресс
hang музыка
hapi drum fiyatlar?
dream drum kit
идиофон своими руками
hapi drum history
глюкофон цена екатеринбург
hapi drum mini youtube

оригинальный подарок впечатление
оригинальные способы подарить подарок
необычный подарок +на свадьбу +от друзей
уникальные корпоративные подарки
необычные подарки +на свадьбу денег

http://xyya.net
jqV1sfi57F
http://www.facilbuzon.com/index.php/comp...r&id=10244
http://www.sydwst.com/home.php?mod=space&uid=206980
http://travianas.lt/user/Waltertig/
http://your-element.ucoz.ru/index/8-158338
http://forum.m2.hk/home.php?mod=space&uid=30493
پاسخ
#3
ООО "МЕГАСТО" предлагает ковши норийные - по адакватным ценам.

ковши норийные , ковши норийные в россии фото ленты норийные с ковшами завод фрегат норийные ковши тендер на ковши норийные производители ковши норийные

[عکس: ea4f070602f18abc01fd05a95417e0c5.jpg]

Доступные цены, широкий ассортимент.
Быстрая доставка по Украине!

Звоните, о цене договоримся !!!

Телефоны:
(04563) 46988
(067) 5044185
(067) 4617966
(050) 3020622
(093) 1896483

Web: http://megasto.com.ua
09113, Украина, г. Белая Церковь, ул. Турчанинова 23
ООО "МЕГАСТО" - плательщик НДС

[عکس: 10.jpg]Всегда в наличии:

завод фрегат ковши норийные
пластиковые норийные ковши цена
ковши норийные фрегат
ковши к норийные
ленты норийные с ковшами
норийные ковш
норийные ковши цены
ковши норийные металлические цельнотянутые
ковши норийные нц 100
сварные норийные ковши
фрегат норийные ковши
ковши норийные укз 5
прайс ковши норийные пластиковые
материал на норийные ковши
ковши норийные 10
норийные ковши вес
ковши норийные размер
ковши норийные кто продает
ковши норийные jet
ковши норийные завод фрегат

ковши норийные производители
купить норийные ковши в украине
цельнотянутые норийные ковши
стальные норийные ковши
цена на ковши норийные
ковши на ленты норийные
ковши норийные от фрегата
прайс ковши норийные пластиковые
ковши сварные норийные изготовитель
производство ковши норийные
ковши норийные укз 175
ковши норийные металлические
ковши норийные цена
норийные ковши применение
ковши норийные полимерные купить
ковши норийные купить в воронеже
прайс ковши норийные
норийные ковши украина
ковши норийные по размерам
ковши норийные укз цена
ковши норийные укз 100


hvF43k5wfL 198V


норийные ковши цельнотянутые , норийные ковши болты , Тетиев - МЕГАСТО
ковши норийные нц 100 , производство ковши норийные , Украинка - МЕГАСТО
цены на ковши норийные 175 , норийные ковш , Бородянка - МЕГАСТО
прайс ковши норийные , сварные ковши норийные , Гостомель - МЕГАСТО
ковши норийные размеры , ковши норийные от фрегата , Обухов - МЕГАСТО

завод фрегат ковши норийные , сварные ковши норийные , Белая Церковь - МЕГАСТО
норийные ковши jet , ковши норийные стальные , Ирпень - МЕГАСТО
ковши норийные без дна , ковши норийные полимерные пластиковые купить , Донецк - МЕГАСТО
цены на норийные ковши , ковши норийные и болт норийные , Ивано-Франковск - МЕГАСТО
ковши норийные прайс , прайс ковши норийные пластиковые , Иванков - МЕГАСТО
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان